WELCOME!
Adirondack Park to największy park w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Jego powierzchnia wynosi około 6 milionów akrów. Położony zaledwie kilka godzin drogi od Nowego Jorku, Montrealu, czy Bostonu. Adirondack jest największym terenem chronionym na kontynencie

10 powodów dlaczego Adirondack to doskonale miejsce na odpoczynek, urlop, wakacje.

1. Historycznie już od ok 150 lat temu Adirondack ma służyć dla wypoczynku mieszkańców i pracowników z Metropolii Nowojorskiej. Park został założony w 1892 r. W celu „swobodnego użytku wszystkich ludzi dla ich zdrowia i przyjemności, ochrony działów wodnych oraz jako przyszłe źródło drewna.”

2. Park jest tak bardzo zróżnicowany pod względem atrakcji, że spełni każde indywidualne preferencje. Jest w nim aż 102 miasteczka, ponad 3000 jezior I stawów, łączna długość rzek i strumyków wynosi 31 200 mil, wiele wodospadów, szczytów górskich i wąwozów, rozlewisk i bagien, są dziewicze lasy, oraz różnorodna zwierzyna. Do wielu miejsc wiodą ścieżki turystyczne o łącznej długości ponad 2000 mil.

3. Adirondack Park to doskonale miejsce dla mieszkańców dużych miast, by niekiedy po raz pierwszy w życiu zobaczyć Drogę Mleczną.

4. Park nie ma bramek ani ogrodzenia, ale ma granice i to nie tylko te zaznaczone na mapie. Są to granice naszej ingerencji w jego “dzikość”. Traktujmy go zawsze jako rezerwat dzikości. Nie ma więc żadnych opłat za wstęp i ograniczeń pobytu.

5. Nie ma większych zagrożeń dla ludzi ze strony zwierząt. Nie ma dużych drapieżników i jest tylko jeden rzadko występujący gatunek jadowitych węzy. Niedźwiedzie brunatne nie są bardzo agresywne, ale zawsze należy być bardzo ostrożnym.

6. W ciągu sezonu organizowane są setki rożnego rodzaju imprez praktycznie na całym terytoriom parku. Zdjęcie poniżej wzkonane podcyas wyścigu Adirondack Canoe Classic, znanego również jako 90-miler. To trzydniowy wyścig kajakowy na 90 mil (140 km) z Old Forge do Saranac Lake w Adirondacks. Wyścig przyciąga każdego roku aż 500 zawodników od Kalifornii po Florydę, Nową Zelandię i Kanadę.

7. Na przełomie września i października jesień ma tam swój wielki 2-3 tygodniowy „festiwal”. Adirondack jest przyjazny także zimą. Miłośnicy nart mogą liczyć na długi sezon. Zdjęcie z rejsu po Roquette Lake

8. Adirondack Park znajduje się na liście „50 najpiękniejszych miejsc w Ameryce” sporządzonej przez Conde Nast Traveler's. Lake George zostało uznane za jedno z najpiękniejszych jezior w kraju, a Lake Placid za jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce; a punkt nad jeziorem w miasteczku Saranac Lake został uznany za jedno z najlepszych na świecie miejsc do oglądania zachodu słońca.

9. Wszystko powyżej decyduje, że Adirondack Park odwiedza każdego roku 7 mln osób, czyli więcej niż Grand Canyon National Park (5.5 mln.) Mimo tak dużej ilości odwiedzających praktycznie nie ma zatłoczonych miejsc (z wyjątkiem niektórych wydarzeń) gdyż park jest bardzo duży.

10. W czasie od czerwca do września temperatury i wilgotność utrzymują się w Adirondack Park na optymalnym dla człowieka poziomie. Docenić powinien to każdy mieszkaniec Metropolii Nowojorskiej.


6 powodów, dlaczego warto wybrać Long Lake do zamieszkania podczas wyprawy do Adirondack.

1. Long Lake leży w samym centrum Parku Adirondack. Dojazd samochodem do najdalej odległych miejsc parku nie przekracza 1.5 godziny we wszystkich kierunkach. Każdą wyprawę można odbyć podczas jednodniowych wycieczek, bez potrzeby zmiany miejsc noclegowych. Widok na zamglone jezioro Long Lake.2. Long Lake jest najmniej zatłoczonym i najbardziej spokojnym miejscem w parku Adirondack. Jest także idealnym miejscem na mniej aktywny wypoczynek.

3. Ceny wynajmu miejsc hotelowych należą do jednych z najniższych w Parku Adirondack.

4. Łatwy jest dojazd z każdego kierunku w miarę mało zatłoczonymi drogami i stosunkowo dobrze utrzymanymi.

5. Są tu bajkowe drogi jesienią ze wspaniałymi odbiciami jesiennych kolorów w przydrożnych zbiornikach wodnych.6. To wyjątkowe miasto. Pod względem powierzchni jest 264 razy większe niż Lake Placed. Jest drugim po Webb (także w Adirondack) największym miastem w stanie Nowy Jork i siedemnastym w USA. Statystycznie na jedna mile kwadratowa przypada jeden stały mieszkaniec Long Lake. W rzeczywistości zamieszkana cześć Long Lake to niewielki skrawek ziemi w okolicach południowej części jeziora.