Ksiąka "Swiat bez cudów" wydanie IV jest dostepna w wersji PDF Kliknij na jej okladke ponizej.
 

Jestem ateistą i nim pozostanę bez względu na okoliczności. Jeśli się mnie obawiasz, bo sądzisz, że ateiści to źli ludzie, to bardzo się mylisz. Wręcz przeciwnie, ja też staram się postępować zgodnie z jedynym ustanowionym przez siebie uniwersalnym przykazaniem, które zastępuje mi wszystkie inne, oprócz oczywiście tych związanych z kościołem, wyznaniem. Moim marzeniem jest, aby stało się ono przykazaniem właśnie dla ateistów, a może kiedyś dla wszystkich innych.

„Nie czyń drugiemu, co Jemu niemiłe”

Przestrzegam jednak, że postepowanie według tego przykazania jest o wiele, wiele trudniejsze, bo jest i będzie weryfikowane na bieżąco przez rzeczywiście istniejących ludzi, a z braku jego przestrzegania nie można się wyspowiadać. Chciałem zwrócić uwagę na zasadniczą różnicę w znaczeniu słów „Jemu”, a „tobie”. To całkowicie coś innego niż „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”.


Czy nie wspaniale będzie się żyć, ze świadomością, że wszyscy wokoło będą postępować tak, aby mi nie sprawić żadnej przykrości. Po prostu niebo na ziemi. Czy ktoś może nie wierzyć, że to możliwe?
 

Nie martw się. Jeśli Bóg jest, to nadal będzie, bez względu na wiarę w niego przez kogokolwiek. To moje stanowisko w żadnym stopniu rzeczywistości nie zmieni.


 
               
   "Świat bez cudów (ciąg dalszy)

Biblijnemu Bogu można by wiele zarzucić, a najbardziej to że nie istnieje.

N
iecałe 200 lat wystarczyło, aby zatrzeć ślady mrocznych działań kościoła dotyczących niewolnictwa w Ameryce. Dopiero dziennikarka The New York Times je teraz ujawnia jako swoje odkrycie, co wynika z wywiadu z nią opublikowanego przez ONET.PL (tutaj)

„Rachel Swarns przyznaje, że była "oszołomiona", gdy odkryła, że w 1838 r. zakon jezuitów w Maryland — pierwsza duża instytucja katolicka w USA — sprzedała prawie 300 niewolników, aby sfinansować swoją nową szkołę. Chodzi o dzisiejszy Uniwersytet Georgetown, alma mater kilku członków Kongresu i byłego prezydenta Billa Clintona. Okazuje się, że nie był to odosobniony przypadek.”

Archeologom udało się całkowicie odszyfrować napis na płytach darowanych Mojżeszowi. Okazało się, że przykazanie było tylko jedno: ”Nie z czasownikami pisze się osobno. Na przykład: nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż itd."
(Internet)


Rozmawiają 2 zakonnice:

- Tak sobie myślę Faustysiu, że chyba rzucę ten zakon i zostanę jakąś znaną zagraniczną piosenkarką.
- Zajebiście!.

Zniesienia celibatu na pewno nie będzie na wniosek księży, którzy zwykle mawiają:
Po co kupować bochenek chleba, jak można mieć całą piekarnię

W hurtowni drewna:
- To bardzo duże zamówienie panie Noe, jak pan zamierza je opłacić?
- Proszę się nie martwić, szef zapłaci przelewem.

Jest Wigilia. Cała rodzina już jest. Wszyscy czekają na pierwszą gwiazdkę.
Nagłe pukanie do drzwi
Ojciec
pyta.
- Kto tam?
- Zbłąkany wędrowiec. Czy jest dla mnie miejsce?
- Jest.
- Czy mogę skorzystać?
- Nie.
- Dlaczego?
- Bo tradycja mówi, że musi być puste.